10 yıl iade hakkı

10 YIL İADE HAKKI
Veliye 5 yıldızlı fatura çıkarıldı.

2024-2025 eğitim-öğretim yılı için erken kayıtlar sürerken, kimi özel okullar zamda sınır tanımadı. Ara sınıfların yıllık ücretine yüzde 57 zam sınırı; yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet gibi kalemlerde fiyatlar 2’ye, 3’e katlanarak, etüt, etkinlik ve genel gider gibi adlarla çeşitli ücretler istenerek aşıldı.

Bazı okulların ‘ek hizmetleri’ kayıt yenileme şartı olarak sunduğuna değinen Aydın Ağaoğlu, bu durumda da velilerin daha sonra ödedikleri paraları iade alma hakkı olduğunu duyurdu.

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu ek ücretlerin zorunlu tutulamayacağını belirterek, şöyle konuştu: “Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği diyor ki, ‘Öğrencilerden yemek, kahvaltı, servis, pansiyon, yatakhane, kırtasiye, kitap vb. hizmetlerden alacakları ücretleri Mayıs sonuna kadar tespit ederler. Bu fıkrada yer alan hizmetlerden talep eden veliler faydalanır.’ Yani isteyen alır isteyen almaz.”

Kaynak: https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2024/02/01/ozel-okullarin-yemek-bedelleri-dudak-ucuklatti-veliye-5-yildizli-fatura-cikarildi

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*