Ağaoğlu Yine Yeniden Federasyon Başkanı

1999 yılından bu yana Antalya Kahveciler Odası Başkanı olan Murat Ağaoğlu; 2005’ten beri yürüttüğü Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler, Büfeciler Federasyonu Başkanlığı görevine güven tazeleyerek yeniden seçildi

Geçtiğimiz günlerde yeniden Antalya Kahveciler Odası Başkanı seçilen Murat Ağaoğlu; girdiği federasyon seçimini de yine yeniden kazandı. Antalya Kahveciler Odası Başkanı Murat Ağaoğlu; Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler, Büfeciler Federasyonu Başkanlığına güven tazeleyerek yeniden seçildi. 29 Haziran 2022 günü Ankara’da Anadolu Otelde gerçekleştirilen genel kurulda Murat Ağaoğlu 339 oy alırken rakipleri Adnan Çatalok 289, İsa Güven ise 59 oy alabildi. 20 oy kadar da geçersiz sayıldı. Böylece 1999’dan bu yana oda başkanı olan Murat Ağaoğlu, 2005 yılından bu yana yaptığı federasyon başkanlığı görevini 2026’ya dek sürdürecek. Ağaoğlu’nun Cuma günü mazbata alacağı tahmin ediliyor.

Dere’den tam destek 
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) ve Antalya Büfeciler Odası Başkanı Adlıhan Dere, seçimde Murat Ağaoğlu’nu yalnız bırakmayarak bizzat destek verdi. Genel kuruldan sonra sosyal medya hesabından Ağaoğlu ve diğer oda başkanları ile birlikte fotoğraf paylaşan Dere “Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler, Büfeciler Federasyonu Başkanlığına Antalya Kahveciler Odası Başkanımız Murat Ağaoğlu güven tazeleyerek yeniden seçilmiştir. Başkanımız Murat Ağaoğlu’nu, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerini tebrik ediyor, yeni dönem çalışmalarında başarılar diliyorum. Ülkemize, Antalya’mıza ve tüm Kahveci esnafımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Başkanlardan da tam destek 
Ağaoğlu’na seçimde Türkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Federasyonu Başkanı olarak ilk kez seçilen Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kuruluna ilk kez giren Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, Süleyman Şahin’in CHP’den Antalya Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi olan oğlu Zühtü Şahin, Antalya Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, Antalya Kahveciler Odası Başkan Yardımcısı ve delegesi, aynı zamanda Kepez Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı da olan Kepez Santral Mahallesi Muhtarı Yavuz Karacan, Kepez Ünsal Mahallesi Muhtarı Ali Yaylalı, Kepez Erenköy Mahallesi Muhtarı Ömer Akgün, Kepez Özgürlük Mahallesi Muhtarı Mehmet Can, Antalya Kahveciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mert Uysal ile Antalya’dan çok sayıda esnaf genel kurula katılarak bizzat destek verdi.

Şükrü AĞIRMAN

KAYNAK: https://www.akdenizmanset.com.tr/agaoglu-yine-yeniden-federasyon-baskani/194821/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*