Aydın: “İmza atmak bu kadar kolay olmamalı”

İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonu İşletmecileri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kurucusu Başkan Ayşe Aydın, isimleri ayrı fakat hikayeleri aynı olan kadınlara seslendi.

Güzelleşme uğruna asılsız sosyal medya kampanyalarına ve sokaklarda dağıtılan broşürlere aldanarak imza attıkları senetler sonrası haciz kararı ile karşı karşıya gelen kadınları hedef kitlesi seçen Aydın, “İmza atma olayı, bu kadar basit olmamalı” dedi.

Her geçen gün gelişim gösteren teknoloji, sosyal medya uygulamalarını hayatımızın vazgeçilmez parçası haline getirirken ‘güzellik’ algısında da değişime davetiye çıkartıyor. Daha güzel olma kaygısı, kişinin kendisini daha iyi hissetme duygusu, mukayese sonucu özenme, örnek alma ve estetik kaygılar ile soluğu güzellik merkezlerinde alan kadınlar, istedikleri sonucu vermeyen hizmetler sonrası, senet ve haciz yaptırımlarından nasibini alıyor. ‘Seans’ adı altında tekrar eden hizmetlerden yararlanmak için birçok senede imza atan kadınları farkında olmadan ‘müşteki’ hale getiren sürece, senetlerle ortadan kaybolan ve zaman içerisinde isim değiştirerek kendisine yeni kurbanlar arayanlar şirketler zemin hazırlıyor.

Duygu Tekin’in özel haberidir.

Kaynak: https://www.akdenizdeyeniyuzyil.net/guzel-islere-imza-atin/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*