Başarının Bedeli

Başarının Bedeli

Hayatta her şeyin bir karşılığı ve bedeli var. Bedeli olmayan hiçbir şey yok gibidir.

Başarıya giden yolun bedeli ise çalışmaktır.

Çalışmaya zaman ayırın, başarının bedeli budur. Başarının, ana babası çoktur, yenilgi ise; yetimdir. Her işte başarılı oldum çünkü bunu istiyordum. Söz verirken en çok düşünen, tutmakta en başarılı olandır.” (Jean Jacques Rousseau)

Başarıya giden yolda çalışma kaçınılmazdır. Nice hayatta başarı abidesi kişilerin biyografilerini okuduğumuz zaman gördüğümüz şey çalışma, yılmama ve asla vazgeçmemedir.

Dünyaca ünlü bir keman virtüözüne nasıl bu kadar iyi çalabildiğini sorduklarında “Ben günde on saat çalıyorum, sen on bir saat çal benden iyi çalarsın” şeklinde cevap vermiştir.

Bu bir hakikatı ortaya koymaktadır. Başarının bedeli çalışmaktır. Yoksa başarının sihirli bir anahtarı yoktur. Hedefe varmak için yılmadan, usanmadan ve pes etmeden çalışmak ve hedefinize varıldığında da yeni hedefler belirlemektir.

İşte başarının, ilerlemenin yolu budur.

Başarının ve ilerlememin sonu da yoktur. Ne kadar hedef koyarsan koy o hedefe vardığında daha ilerisi için çalışırsın. Çünkü başaranın yolu çok çalışmanın yanında kendini ve başarını açmak arzusu ve idealine sahip olmak, kendi zorlamaktır.

Yerinde saydığında yada vardığın hedefi yeterli gördüğünde senden daha büyük hedefler koyanlar gelir ve geçerler.

Başarının sonu yoktur. Sen daha iyi bir fare kapanı yaparsan, doğa da daha zeki fareler yaratır.” (Ignacy Jan Paderewski)

0 Paylaşımlar

1 geri izleme / bildirim

  1. Başarının Bedeli - TÜKONFED

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*