Bir Sosyal Medya Platformu: Tüketici Başvuru Merkezi

Bir Sosyal Medya Platformu: Tüketici Başvuru Merkezi

Günümüz teknoloji çağı ve her şey ama her şey bir tık uzaklığında elimizin altında. İlaç mı alacaksınız, yiyecek bir şeyler mi istiyorsunuz, bilet alıp bir yerlere mi gideceksiniz, üstünüze başınıza bir şeyler mi alacaksınız, tıklayın gelsin. Bilgiye mi ihtiyacınız var? Bir şey nasıl yapılır öğrenmek mi istiyorsunuz? Tatil programı mı yapacaksınız? Tıklayın yerler ekrana aksın.

Aklınızın alabileceği her şey ama her şey internet ve akıllı telefonlarla elimizin altında.

Günümüzün iletişim kanalları çoğalırken yeni bir güç oluştu. Sosyal Medya Gücü.

Tüm baskıcı rejimlerin korkulu rüyası açık toplum ve internettir. Artık hiçbir güç internete ve sosyal medyaya kayıtsız kalamamaktadır.

Örnek mi? En yaygınlarından bir hayvana işkence yapan sadist bir iki ayaklı sosyal medyaya düştüğünde o zamana kadar harekete geçmeyen/geçemeyen birimler ani refleks vererek gereği yapılıyor. Trafikte terör estiren bir maganda mı sosyal medyaya düştü. Yandı mı yandı. Hemen Emniyet gereğini yapıyor ve derdest edilip cezası kesiliyor. Bir cinsel tacizcinin eşkali mi sosyal medyaya düştü, kısa zamanda paylaşımlar sayesinde yakalanıveriyor. Örnekleri saymakla bitmez. Burdan Emniyetin yada ilgili kuruluşların görevini yapmadığı gibi bir algı oluşmasın. Elbette ki görevlerini yapıyorlar. Ancak söylemek istediğimiz sosyal medyaya düşünce toplumun duyarlılığının sonucunda hassasiyet katlanıyor ve işlem sonlandırma hızı artıyor. Böyle olunca inanın sosyal medyanın ne kadar muhteşem bir olay olduğunu bir kez daha anlıyor ve büyük bir keyif alıyorum.

Olaya tüketici cephesinden bakarsak hiçbir firma, kuruluş, satıcı, hizmet sağlayıcı sosyal medyaya kayıtsız kalamamakta ve kalamayacaktır.  Ticaretin her geçen gün arttığı ve şekillendiği günümüzde tüketici şikayetleri de artmaktadır. Tüketici sorunlarının hemen çözülmesini istediği gibi ne yapacağını da çoğu zaman bilmemektedir. İşte burada karşılarında gönüllü ve ticari amaç taşımayan bir sosyal medya devi ortaya çıkıyor: Tüketici Başvuru Merkezi.

Kuruculuğunu yaptığım bu sosyal medya platformu 100 bini geçmiş üye sayısı, şikayetlere cevap verilmesi, tüketici ile ilgili gelişmeleri, haberleri ve basın açıklamaları, duyarlı ve gönüllü bir avuç güzide kadrosuyla başarıdan başarıya koşuyor. Bu gönüllüler kervanının başında görünen yüzümüz Aydın Ağaoğlu Ağabey (AAA) Tv’den Tv’ye koşarak halkımızı bilgilendirmeye, tüketici tepkisini ve refleksini, taleplerini dile getirmektedir. İşin mutfağındaki güzel insanların da katkılarıyla toplumun beğenisi ve tepkisine sunulmaktadır. Haklarımız ve bilmemiz gerekenler o kadar güzel ve çarpıcı dile getiriliyor ki çoğu insanımız izlediğinde “aaa bu da böylemiymiş, ne haklarımız varmış da bilmiyormuşuz” dediğini duyar gibiyim.

İşte bu sosyal medya devi duyarlılık gösteren üyelerinin katkı, destek ve yeni üye kazandırmalarıyla her geçen gün büyüyor. 100 binlik kritik eşik aşıldı. Hedef 500 binler belki de 1 milyon. Olur mu olur.

Azmeder ve sabredersek, genel anlamda hak aramasını bilmeyen, üşenen, bana ne diyen bu güzide milletin evlatları uyanacak, bilinçlenecek ve çığ gibi bu gruba sahip çıkacaklardır.

Bir avuç güzide insanın hayatının gayesi haline getirdikleri millete hizmet bayrağını mayası civanmertlikle dolu bu güzide millet yere düşürmeyecektir.

0 Paylaşımlar

1 geri izleme / bildirim

  1. Bir Sosyal Medya Platformu: Tüketici Başvuru Merkezi - TÜKONFED

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*