Birlik ve Dayanışma Ruhu: Boykot

Birlik ve Dayanışma Ruhu: Boykot

Doların yükselmesiyle birlikte ekonomi de tehlike çanları çalmaya başladı. Ekonomi hiç olmadığı kadar zor durumda olduğumuzun farkındayız.

Bu tür zamanlarda kurtuluş birlik ve dayanışma ruhu ile hareket etmektedir. Türkiye’miz ve insanımız bunun en güzel örneklerini tarih boyunca vermiştir. İşte kurtuluş savaşı mücadelemiz, işte Çanakkale, işte Kıbrıs harekatı vb….

En zor zamanlarda, hiç ümidin olmadığı anlarda bile bu millet birlik ve beraberlik içinde olması ile bu sıkıntıları, güçlükleri aşmıştır.

Evet anahtar kelime bu: Birlik ve dayanışma ruhuna sahip olabilmek.

ABD ile aramızdaki gerginlik her geçen gün artıyor ve genişliyor. Bu halkaya tüketicileri ilgilendiren yönüyle Amerikan mallarına karşı boykot çağrısı ile yeni bir boyut kazandırıldı.

Ancak şöyle bir baktığımızda gösterdiğimiz tepkiler de anlamsız ve fayda etmeyen şekilde olabilmektedir. ABD dolarının düşmesi için elindeki doları bozdurması gerekirken doları yakanı mı dersiniz, Amerikan malı Iphone boykot etmek için cep telefonunu kıran mı dersiniz. Şimdi bunun doların düşmesine ne faydası yada cep telefonu devi Amerikan şirketine ne zararı var? Tam tersine etkisi var.

MHP doların düşmesi için dolar hesaplarını TL’ye çevirmeye başladığını duyurdu. Sormak gerekmez mi milliyetçi bir parti niçin yerli para varken yabancı para (dolar) hesabı açtırır ve birikimini yabancı para da tutar?

Birlik ve beraberlik ruhu ile başta topluma ışık tutan şahsiyetlerin önderliğinde hareket etmek gerekir. Yoksa bireysel ve zaman zaman yapılan eylem ve hareketlerin bir etkisinin olmayacağı da aşikardır. Bu nedenle bir mücadele verilmesi gerekiyorsa ve bu verilecekse toplum olarak birlik ve dayanışma içinde ve süreklilik arz eden şekilde hareket etmek gerekir.

Aksi takdirde yapılan iş ve eylemin sonucu akim kalacak ve netice alınmayacaktır. Hasbelkader geçici olarak başarılı olunduğu sanılsa da bu da kalıcı olmayacaktır.

Sözün özü Boykot çok etkili ama çok etkili bir silahtır. Ancak ve ancak birlik ruhuyla ve akıllıca hareket edilmesi halinde…

0 Paylaşımlar

1 geri izleme / bildirim

  1. Birlik ve Dayanışma Ruhu: Boykot - TÜKONFED

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*