Elini taşın altına koymak

Elini taşın altına koymak

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN İNSAN, GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ASLA ÇEKİNMEZ.

Biliyorsunuz bu toplumda tüketicilerimizin bilinçlendirilmesi için çaba sarf eden o kadar çok Sivil Toplum Örgütleri var ki?

Bunlardan biri de ömrünü bu STK’lara vermiş olan ve Tüketici Konfederasyonu (TÜKONFED) Genel Başkanı Sayın Aydın Ağaoğlu.

Aydın abiyi 2004 yılından beri tanırım ve o zamanlar işi gücü olduğu halde tüm gününü tüketicilerimizin bilinçlendirilmesi için mücadele vermiş, bir çok ulusal kanallarda hemen hemen her gün TV kanalların da, Radyolarda ve Sosyal basında toplumu bilinçlendirmek için çok büyük çabalar sarf etmiş, 6502 sayılı Tüketici kanununa istinaden, tüketici lehine olacak kanun maddelerinin değişimi için mücadele vermiştir.

Tukonfed’in diğer bir yüzü sayın Av. İbrahim Güllü beyin de hakkını yememek lazım.

Antalya’da işleri olduğu halde işlerinden fedakarlık edip otuz günün 15 gününü o kadar yol kat ederek yollarda ve İstanbul’da geçiriyor.

Nereden bildiğimi sorarsanız her İstanbul’a gittiğinde Tüketici Etik değerler federasyonu ve TÜSOYAD derneğimizi ziyaret etmeden gitmez.

Ülkemizde tüketicileri bilinçlendirmek için böyle mücadele veren bir çok STK kuruluşlarımız tabii ki var.

Ancak bulundukları illerde yapılan hataları göz önüne çıkarmak için siyasetçiler olsun, mevcut Belediye başkanları olsun, 6502 sayılı Tüketici kanunlarını hiçe sayan Esnaflar olsun, Bu hususta sosyal medya yolu ile basın açıklaması yolu ile uyardığımızda ya haber niteliği olarak görmüyorlar veya nemalandıkları kişi veya kurumlara göre hareket edebiliyorlar.

Bu hususta ilimizde yapılan haksızlıklar da ÇİNİGAZ açıklamalarımız olsun, Belediye ile ilgili açıklamalarımız olsun ve bir çok konularda  basında yer vermeyen veya vermekten çekinen basının olduğu kadar cesaretli basınımız da yok değil.

Cesaretli basınımızın her zaman bu halkın kalbinde taht kurduğunu unutmamak gerekir.

Tabii diğer basını eleştirmekten ziyade Kalemlerin paraya göre yazması değil, Adil, Dürüst, Tarafsız olanlarının daha iyi yol aldığı basına ihtiyaç var bu ülkede.

Doğruya doğru yanlışa yanlış demekten korkarsak inanın ne ülke olarak bir arpa boyu yol alabiliriz nede sesimizi dünyaya duyurabiliriz.

Ali İhsan Nazlı

Tüketicinin Etik Değerleri Federasyonu Başkanı

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*