Engelli Site Sakinine Aidat Zammı Dayağı

Bursa’da fahiş aidat zammı yapılan bir sitenin sakinleri zamma karşı düzenledikleri eylem sebebiyle site yönetisinin zorbalığına maruz kaldı. Site sakinlerinden 57 yaşındaki engelli Nihat Altılar, yediği dayakla hastanelik oldu.

Bursa’da site yönetimi tarafından aidatlara yapılan yüzde 140 zam site sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Tepkili sakinler eylem yapmak isteyince yönetici, Nihat Altılar isimli sakini hastanelik edene kadar dövdü. Elmacık kemiği ve burnu çok yerden kırılan Altılar, daha önce de tehdit edildiğini öne sürdü.

AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI

Merkez Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi’nde 3 bin kişinin yaşadığı sitede meydana gelen olayda, iddiaya göre geçtiğimiz hafta site yönetimi tarafından aidatlara yapılacak yüzde 140’lık zamma tepki için röportaj veren 57 yaşındaki engelli Nihat Altılar, site yöneticisi S.K. tarafından darp edildi. Burnunda ve elmacık kemiğinde çok sayıda kırık olduğu öğrenilen Nihat Altılar, komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

‘BENİM HAKKIMDA KONUŞUYORMUŞSUN’

Hastanede tedavi altına alınan, yapılan tetkiklerde burnunda ve elmacık kemiğinde çok sayıda kırık tespit edilen ve yattığı sedyede yaşadığı olayı anlatan Nihat Altılar’ın “Yönetimdeki başkan yardımcısı S.K., beni öldürmeye teşebbüs etti. Biz aidatlara yapılacak olan zamma karşı olduğumuz ve röportaj verdiğim için ‘sen benim hakkımda konuşuyormuşsun’ diyerek saldırdı. Öldürmeye teşebbüs etti” dediği görüntülere ulaşıldı.

“ONUN AKIBETİ İYİ OLMAYACAK”

Avukatıyla site aidatlarına yapılacak zammın iptali için görüşmeye gittiğini aktaran talihsiz adamın komşusu Kadri İlkin, olayı şu ifadelerle anlattı: “Bugün son derece nahoş bir olayla karşılaştık. Komşumuz Nihat Altılar’ı site yönetimi yetkilisi ciddi şekilde darp etmiş. Arkadaşın burnu kırılmış ve son derece sıkıntı yaşıyor. Hukuki olarak gereken ne varsa hepsi sırasıyla yapılacak. Yaşadığımız bu olaydan dolayı mağdur olan Nihat Altılar’ın, tüm komşular olarak arkasında ve destekçisiyiz. Geçtiğimiz Çarşamba aidat artışıyla ilgili bir toplantı yaptık. Bu toplantıya istinaden Nihat bir röportaj verdi. Onun akabinde yönetici olan arkadaş ‘benim arkamdan laf yapıyormuş, onun akıbeti iyi olmayacak’ demiş dün akşam. Bugün ise bu olay meydana geldi.

“YASAL MÜCADELEYİ VERECEK”

Yöneticiyi ben uyardım. Senin hakkında söylemleri varsa hukuki olarak hakkını arayabilirsin dedim. Ancak bu durum meydana geldi. Ben de avukatımla yapılacak zamla ilgili toplantıdaydım. Nihat’la böyle bir durum yaşandığını öğrendim ve ona destek için hastaneye geldim. Hiç hoş olmayan bir durum. Gereken yasal mücadeleyi verecek. Komşuma yapılan bu hareketi kınıyorum

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*