GÜLLÜ: Kargo Dolandırıcılığı konusunda uyarıda bulundu

GÜLLÜ: KARGO DOLANDIRICILIĞI KONUSUNDA UYARILARDA BULUNDU

@tukonfed Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Av. İbrahim Güllü  @avibrahimgullu Kargo dolandırıcılığını Haber Global’den Sibel Gülersöyler‘e  değerlendirdi.
Güllü: Tüketici bu tür durumla karşılaştığında kendilerinden haksız bir para talep edildiğini ve bunun bir dolandırıcılık eylemi olduğunu bilmeli ve hiçbir şekilde ödeme yapmamalıdır.

Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü de yeni tarz dolandırıcılık hakkında halkın bilgilendirilmesinin önemine değinirken, “Tüketiciler bilgi eksikliğini ve hakkında icra takibi yapılma korkusu ile kendisini avukat gibi tanıtan kişilerce gönderilen sms ve aramalar karşısında endişeye kapılarak ödeme yapma yoluna gidiyor. Ürünü almamanın veya iade etmenin tüketiciye herhangi bir maliyeti yok. Tüketici bu tür durumla karşılaştığında kendilerinden haksız bir para talep edildiğini ve bunun bir dolandırıcılık eylemi olduğunu bilmeli ve hiçbir şekilde ödeme yapmamalıdır” diye konuştu.

Dolandırıcıların bir başka yönteminin ise oltalama diye adlandırılan simsarlık olduğunu sözlerine ekleyen Güllü, “Mesaj veya maillerle sahte linkler atarak özellikle banka bilgilerini ele geçirmeye çalışıyor. Kişisel bilgilerin asla paylaşılmaması gerekir” diyor.

https://haberglobal.com.tr/gundem/kargonuz-teslim-edilemedi-sakin-tiklamayin-295269

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*