İzmirim Kart’ı Olanlar Dikkat: Yarından İtibaren Geçerli! Ücretsiz Olacak

İzmirim Kart sahiplerini ilgilendiren bir duyuru yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni bir hizmet duyurdu. Yapılan açıklamada, yaz ayları boyunca her hafta salı günleri Konak – Güzelbahçe – Mordoğan – Foça gemi turu ücretsiz olacağı duyuruldu. Söz konusu ücretsiz hizmetten engelli vatandaşlar yararlanabilecek. İlk tur yarından itibaren başlayacak.

İzmir’de yeni bir hizmet başladı. İZDENİZ Genel Müdürlüğü’nün koordine edeceği çalışma kapsamında, engelli yurttaşlar ve bir refakatçileri için yaz ayları boyunca salı günleri, ücretsiz Konak-Güzelbahçe-Mordoğan-Foça gemi turu düzenlenecek.

İLK TUR YARIN BAŞLIYOR

Konak’tan kalkacak gemi, sırasıyla Güzelbahçe ve Mordoğan iskelelerine uğrayıp Foça’ya varacak. Günü Foça’da geçirecek engelli vatandaşlar ve refakatçileri, akşam üstü aynı güzergâhla geri dönecek. Salı günleri Konak’tan 08.00’de kalkacak gemi, 08.45’te Güzelbahçe’den ve 09.45’te Mordoğan’dan hareket edecek; 10.30’da Foça’ya varacak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Engelli İzmirim Kart sahibi engelli yurttaşlar ve Refakatçi İzmirim Kartı bulunan bir refakatçileri, tura katılmak için 0232 320 00 35 (Dahili 102-103) numaralı telefonu arayıp, biniş yapacakları iskeleyi bildirerek rezervasyon yaptırabilir. Gemi kapasitesi 300 kişi olduğu için seferden en az bir gün önce aranması gerekiyor.

KAYNAK: https://www.egehaber.com/izmirim-karti-olanlar-dikkat-yarindan-itibaren-gecerli-ucretsiz-olacak-522323/

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*