Pursaklar Belediyesi Ceza Kesmekle Kalmadı Tüketiciyi Yanıltan İşletmeyi Kapattı ve Afişe Etti

Pursaklar Belediyesi denetlediği, kasa fiyatı ile etiket fiyatı arasında fark olan işletmeye cezai işlem uygulayarak 1 gün geçici süre ile kapattığı gibi afişe de etti.

@tukonfed olarak @pursaklarbld ve belediye başkanı @Ertugrulcetin06‘e x platformundan ceza kesilen işletmelerin afişe edilmesi gerektiğini de dile getirmiştik.
Pursaklar belediyesinin x paylaşımında daha öncede fiyat farkına yönelik işletmeleri denetlediklerini görmekteyiz. Türkiye’de bizim tespitlerimize göre ilk kez bir belediye denetimlerde ceza kesmenin dışında işletmeyi afişe etti.

@SokMarketler ilgili şubesinin önüne konulan tabelada “Bu işletme etiket fiyatı ve kasa fiyatı farkından dolayı vatandaşımızı yanıltmakta ısrar ettiği için belediye encümeni tarafından 1 gün süre ile kapatılmıştır” yazıldığı görüldü. @pursaklarbld ve belediye başka @Ertugrulcetin06 ve karara imza atan belediye encümen üyelerini kutluyor, ciddi belediyecilik sorumluluğu anlayışı göstermiş oldukları tüketiciyi koruyucu bu tarz uygulamalarının diğer belediyelere de örnek olmasını dileriz.
0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*