Sahiller Kimin?

Bir yandan otellerin ve plaj işletmelerinin müşterisi olmayanları engellemek için kıyılara çektikleri barikatlar, plaj işletmelerine giriş ücretlerinin ya da şezlong ve şemsiye kiralarının yüksekliği.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kıyılar halkındıraçıklaması, Anayasa’nın 43. Maddesi ile Kıyı Kanunu’nun 5. Ve 6. Maddesine uygun ancak gerçekliğe değil. Bakanlığa bağlı MUÇEV’in kontrolündeki Fethiye Ölüdeniz için belirlenen giriş ücreti ya da Çeşme Alaçatı’da hafta içi 800 hafta sonu 1000 TL giriş ücreti ile karşılaşanların aklınaKıyılar hangi halkın sorusu gelebilir.

@cumhuriyetgzt‘e konuyu @avibrahimgullu değerlendirdi.
Ece Güneş’in özel haberi.
Tüketici Konfederasyonu Başkan Vekili Avukat İbrahim Güllü de Kıyı Kanunu’na göre kıyıların, sahillerin kamuya ait olduğunu hatırlatarak, kamuya ait alanların tüketici için bir hak olduğunu, ücretsiz yararlanılması gerektiğini söylüyor.  Şezlong şemsiyenin kiralanabileceğini ancak bu kiralama ücretinin fahiş olmaması ve sahile gelen tüketiciye dayatılmaması gerektiğini, tüketicinin böyle bir durumla karşılaşması halinde şikayetçi, davacı olabileceğini belirtiyor.
0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*