Sen Öğretmen Misin Birader?

Sen Öğretmen Misin Birader?

Üslup ve nezaket ne kadar önemli. İnsanlar içinde insanlardan bir insan olabilmenin yolu da her insana saygı duymak ve nezaketli davranmakla olur.

24 Kasım Öğretmenler gününde Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongrede bacak bacak üstüne atan bir öğretmene söylenen söz ve gösterilen üslup çok rencide ediciydi.

Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, öğretmenler günü etkinliğinde oturuşunu beğenmediği öğretmeni; “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi otur da görelim ya” diyerek nasıl bir nezakete sahip olduğunu ve üslubunun ne olduğunu ortaya koymuştur. Bu nasıl bir hitaptır? Toplum içinde bir insan hata bile yapsa bu hatası yüzüne çarpılır mı? Öğretmen oturuşu nasıl olur? Bacak bacak üstüne atılamaz mı? Bir devlet yetkilisinin önünde herkes düz oturmak zorunda mıdır? Bir valinin görevi insanların oturuşları ile ilgilenmek midir? Öğretmenler gününde bir öğretmeni toplum içinde rencide etmek nasıl bir düşünce yapısıdır?

Çok rahatsız olduysan bir kişiye söylersin, o gider uygun bir şekilde uyarır. Ne demek sen öğretmen misin birader demek?

Bu memleketten bir vali Yazıcıoğlu geçti.

Halk merhum Vali Recep Yazıoğlu’nu niye unutmuyor? Çünkü vali halktan birisiydi. Protokolü sevmez ve önem vermezdi. Kendisini halka hizmete adamıştı. Kibir ve gururdan uzaktı. Nezaketli ve üslubu ile zarifti.

Halk içinden bir insandı ve kendisini halkın üstünde hiçbir zaman görmedi. İşte bu yüzdendir ki Yazıcıoğlu adı hiçbir zaman unutulmadı ve unutulmayacak.

0 Paylaşımlar

1 geri izleme / bildirim

  1. Sen Öğretmen Misin Birader? - TÜKONFED

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*