Turkcell’e Şok! Demirören’e Milyonlarca Lira Ödeyecekler

Turkcell aleyhine açılan davada mahkeme 10 yıl sonra karar açıkladı. Karara göre Turkcell, Demirören’e 215.6 milyon lira ödeme yapacak.

Mahkeme, Turkcell aleyhine 2012’de açılan davanın kısmen kabulüne,  zararın 215,6 milyon TL olarak davacıya ödenmesine karar verdi

Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. (güncel ünvanı Demirören Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş.) tarafından, rekabet mevzuatına aykırılık iddiasıyla, toplam 110,5 milyon TL tutarındaki maddi tazminatın, 3 katına kadar takdir olunacak bir tazminat ve faiziyle birlikte tahsili talebiyle Şirketimiz aleyhine Haziran 2012’de bir dava açılmıştı. Bu davanın 22 Haziran 2022 tarihli duruşmasında mahkeme, davanın kısmen kabulü ile 71,9 milyon TL tutarındaki zararın, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca 3 katı oranında takdiri ile birlikte hesaplanan toplam 215,6 milyon TL olarak, dava tarihinden itibaren hesaplanacak reeskont faiziyle birlikte davacıya ödenmesine; kalan kısım için ise davanın reddine karar vermiştir.

Gerekçeli karar henüz Şirketimize tebliğ edilmemiş ve bu karar hakkında kanun yolları henüz tüketilmemiştir. Gerekçeli kararın tebliğinin akabinde, bariz hukuka aykırılıklar ihtiva eden bu ilk derece mahkemesi kararı hakkında Şirketimizce üst mahkemeye ve gerekli tüm kanun yollarına başvurulacaktır.”

KAYNAK: https://m.sigortagundem.com/haber/turkcelle-sok-demirorene-milyonlarca-lira-odeyecekler/1554845

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*