Türkiye’nin İlk “Metal Yakalı” İstihdam Şirketi Kuruldu

Türkiye’nin robot istihdam şirketi, “Robot İstihdam Ajansı” adıyla kuruldu. Adından da anlaşıldığı gibi bu şirket, işverenlere dijital çalışanlar buluyor

Giderek dijitalleşen teknoloji, iş yapma biçimlerini de ister istemez etkiliyor. Uzun yıllardır yapılan işler yeniden şekil aldığı gibi kökten değişimler de kendini gösteriyor. “İnsanların yerini robotlar alacak” klişesi kısmen gerecek olmaya başladı çünkü dünya çapında pek çok sektörde robot çalışanlar istihdam ediliyor. Giderek yükselen bu trende ayak uyduran Türkiye’de ilk “metal yakalı istihdam şirketi kuruldu.

Türkiye’nin robot istihdam şirketi, “Robot İstihdam Ajansı” adıyla kuruldu. Adından da anlaşıldığı gibi bu şirket, işverenlere dijital çalışanlar buluyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre yalnızca 48 saat içerisinde dijital çalışan bulunuyor ve işveren, bu dijital çalışan sayesinde işlerini aksatmadan yoluna devam edebiliyor. Dijital çalışanlar finanstan satın almaya, insan kaynaklarından tedarik zincirine kadar birçok kilit alanda istihdam edilebiliyor. 7/24 çalışma kapasitesine sahip dijital çalışanlar, 39 farklı dilde konuşabiliyor ve istenilen görevleri sıfır hatayla yerine getirebiliyor. Maaşları ise aylık, yıllık ya da yarı zamanlı ücretlendirme ya da kullandıkça öde modeliyle belirleniyor.

KAYNAK:https://m.sigortagundem.com/haber/turkiyenin-ilk-metal-yakali-istihdam-sirketi-kuruldu/1555659

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*