Ülkemizden Bir Cüneyt Arkın Geçti…

Ülkemizden bir Cüneyt Arkın geçti…

70’li yıllarda yazlık sinemalara gider ve O’nun eşsiz yeteneğiyle canlandırdığı kahramanların destansı hikayelerini büyük bir heyecanla ve soluksuz olarak izler, filmin belli bir yerinde esas karakter olarak toz bulutları arasında at üstünde rüzgârdan savrulan aslan yelesi saçları ve elinde kılıcıyla ortaya çıktığında bütün salonu bir heyecan kasırgası sarar, O’nunla birlikte düşman saflarına saldırır, aynı heyecanı ve aynı duyguları dolu dolu yaşardık..

O’nun daima onurlu, karakterli ve vatansever duruşunu takdirle ve gıptayla izler, bir Türk’ün Cihana bedel olabileceğini O’nun şahsında görür ve bundan da büyük gurur duyardık.

Trafikten Sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Trafik Hizmetleri Başkanı olduğum 2007 – 2010 yılları arasında EGM ile TRT’nin ortak yapımı olarak hazırladığımız 13 Bölümden oluşan KIRMIZI IŞIK isimli eğitici dizi filmlerin bir bölümünde başrol oynaması için kendisine ricada bulunduğumda tereddütsüz ve büyük bir memnuniyetle kabul etmiş ve bir kuruş talep etmeksizin bu sosyal projede gönüllü olarak rol almıştı.

Eğer O, bir Türk değil de yabancı ( sinema seyircisi diliyle ecnebi ) olsaydı en büyük Hollywood aktörlerinin arasında ölümsüz bir yıldız olarak yer alır ve parlardı..

İşte O güzel adamı, Türk sinemasının gelmiş geçmiş en yetenekli, en renkli ve en yakışıklı Jönü olan Cüneyt ARKIN’ı ( Fahrettin Cüreklibatur) bugün kaybetmenin millet olarak derin acı ve üzüntüsünü yaşıyoruz.

Yıldızlar birer birer dünyamızdan kayıp gidiyorlar…

Ve geride kalanlara da arkalarından bakmak, el sallamak ve hayırla yâd etmek kalıyor.

Ruhları şâd, mekanları cennet olsun..

Celal UZUNKAYA
Emniyet Eski Genel Müdürü

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*