Yurtiçi Kargo’da Büyük Skandal

İyi bir kargo şirketinin en önemli özelliği; hızlı ve güvenli bir teslimat gerçekleştirmesi. Ancak Yurtiçi Kargo güvenilerek teslim edilen paketleri kaybediyor.

Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden Yurtiçi Kargo çalışanları büyük bir skandala imza attı! İbrahim Arıkan tarafından Arıkanlı Holding çatısı altında kurulan ve ‘Söz Verdiğimiz Gibi’ sloganını kullanan şirket verdiği sözü tutamadı. İddiaya göre İstanbul’dan kargoya verilen içerisinde değerli ürünlerin bulunduğu paket teslim edilmesi gereken bölgeye ulaştıktan sonra kayboldu. Paketi teslim etmekle görevli olan Yurtiçi Kargo çalışanı sistemde paket üzerinde alıcı görünen isme paketin teslim edildiğini kaydetti.

Ancak kısa bir süre sonra müşterinin Yurtiçi Kargo’yu aramasıyla gerçek ortaya çıktı. Kaybolan paket teslim edilmiş gibi gösterilmiş, yani sahtekarlık yapılmış.

İçerisinde değerli ürünlerin bulunduğu paketi teslim etmiş gibi gösteren ancak daha sonra bunu inkar eden Yurtiçi Kargo çalışanı, “Bir hata oldu paketinizi hemen bulup getireceğim” demesine rağmen kendisinden günlerdir haber alınamıyor.

Mağdur müşteri, ‘Söz Verdiğimiz Gibi’ sloganını kullanan ve güvenli teslimatıyla övünen Yurtiçi Kargo yetkililerinin de aradan günler geçmesine rağmen kendisine dönüş yapmadıklarını söyledi.

KAYNAK: https://www.finansgundem.com/haber/yurtici-kargoda-buyuk-skandal/1670602

0 Paylaşımlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*